20% מהאוכלוסייה סובלים מבעיות ריח

רופא השיניים ד”ר רונן בורדו בסקי: “בקיץ המצב מחמיר בצורה משמעותית מאחר והפה נוטה להתייבש עקב החום הגדול ועלייה בשתיית אלכוהול, כמות הרוק יורדת והחיידקים חוגגים”

כולנו מכירים את התופעה שהשכן לעבודה, השותף או אף גרוע מכך החברה החדשה שלך מתקרבים אליך ולוחשים לך משהו ואז ריח נורא ומסריח עוטף אותך- תחושה איומה פעמיים ראשית, הריח נורא ושנית, מה נגיד לו הרי זה מעליב… ובכן אם האדם חשוב לך, הגידו לו.

ריח רע מהפה (הליטוזים בשפה המקצועית) היא תופעה מאד נפוצה – 20% מהאוכלוסייה סובלים ממנה, חלק גדול מהם אינו מודע לכך ואינו מרגיש בכך.

מהו ריח רע מהפה?

“מקור הריח הרע מהפה הינו מחיידקים אנאירובים (חיים ללא חמצן) שמתסיסים שאריות מזון, תאי גוף מתים ועוד הרבה שיירים ובתהליך זה נוצרים מולקולות של גופרית המריחים מאד רע. בניגוד לדעה הקדומה שרוב המקרים הינם מ”בעיות קיבה” או ממערכת העיכול הרי ש85% מבעיות ריח הפה הרע נובעים מחלל הפה עצמו. רוב החיידקים הבעייתיים הללו נמצאים בגב הלשון (70%) והשאר בחניכיים או בשיניים עששתיות. בשאר המקרים המקור הוא חלל האף, סינוסיטיס והשקדים בגרון, רק בחלק קטן מאד מהמקרים הבעיה היא יותר פנימית-קיבה,עיכול ועוד…”

מהם הגורמים?

  1. יובש פה-כאשר איננו אוכלים או שותים זמן רב(או בזמן שינה בלילה)זרימת הרוק בפה יורדת משמעותית,הרוק הוא פקטור חשוב מאד בפעילות כנגד חיידקים,ולכן כשזרימת הרוק יורדת אזי פעילות החיידקים מתרבה ונוצר ריח רע.
  2. הלשון-זהו המקור העיקרי להימצאות חיידקים אנאירובים אשר גורמים לכל הצרות-אם נוסיף לכך שהאנטומיה של הלשון היא מלאה בפפילות שאלו גופיפים קטנים הנראים כמו שערות-הרי שזהו כר מצוין לגדילת חיידקים.

טלפון תל אביב 03-5280876 | טלפון רמת השרון 03-5470755