רמת השרון:
03-5470755

לקראת 2019 – מה חדש בתחום השתלים הדנטליים

שנת 2018 עומדת להסתיים וזוהי הזדמנות מצוינת לבדוק מה מכינה לנו השנה החדשה שתבוא עלינו לטובה. עולם הרפואה מביא אתו חידושים רבים שמאפשרים לחולים ומוגבלים לקיים שגרה קלה יותר ונטולת אתגרים. בתחום רפואת השיניים פותחו חידושים רבים ואפילו בתחומים מוכרים כגון שתלים דנטליים ניתן לראות פיתוחים חדשים וחשובים.

אנשים רבים שסובלים מבעיות שיניים נאלצים להגיע אל רופא השיניים על מנת לבצע אבחנה מקצועית וטיפול נכון. רופאי השיניים ידעו בדרך כלל לאתר את הבעיה בקלות שכן הם מנוסים בפתרון בעיות מסוג זה. מאידך ככל שמדובר על השתלה של שתלים דנטליים ישנה משמעות רבה לתחום ההתמחות של הרופא אליו פניתם.

חידושים בתחום השתלות השיניים

תחום ההשתלות עבר בשנים האחרונות שינוי גדול והגישה הטיפולית כבר לא דומה לזו שהייתה בתחילת הדרך. רופאי שיניים רבים כבר הבינו שטיפול בעל אחוזי הצלחה גבוהים הוא לא כל הסיפור וקיים צורך בתוצאה אסתטית מעולה. בנוסף לכך, נושא ההתאמה לדרישות ולצרכים הייחודיים של כל חולה וחולה מבלי לחסוך או להתפשר על האיכות הינו בעל חשיבות גדולה.

כתוצאה מהשינוי בגישה פותחו חידושים רבים בתחום ההשתלה והיא הפכה להרבה יותר ידידותית ונוחה למטופל. הטיפול החדשני שהגיע אלינו הנגיש את השירות לאנשים רבים והפך אותם ליותר מוכרים ופחות מאיימים בקרב הציבור הרחב.

מצלמים טוב יותר

בימים עברו היה עלינו לפנות למכונים ייעודיים על מנת לייצר צילומי רנטגן שיספרו על מצב השיניים שלנו. הפניה למעבדות מסוג הייתה מסורבלת וכרוכה בהמתנה ארוכה לקביעת תור ולפיענוח של הצילומים. אחד השינויים הגדולים שהגיעו בשנים האחרונות הוא הכנסת ציוד ומכשור רנטגן לכל מרפאה מקצועית שמכבדת את עצמה. מכשירי רנטגן דיגיטלי מאפשרים לרופא לעשות הדמיה מהירה של מה שמתרחש בפה ובלסת ולצפות בתוצאות באופן מידי על גבי מסך מחשב איכותי.

היתרונות הם כמובן חיסכון של זמן רב ויקר למטופלים שלפני כן היו מוצאים את עצמם מתרוצצים בין מכונים שונים וממשיכים לסבול. כך ניתן להתאים תכנית טיפולים במפגש הראשון עם הרופא ולהתחיל לטפל במצב מהר יותר. גם הקרינה של מכשירי הרנטגן הפכה להרבה פחות מזיקה הודות לטכנולוגיה החדישה.

השתלה לא כואבת כמו בעבר

הפניה אל רופא השיניים לצורך השתלה תהיה מלווה במקרים רבים בפחד מפני הכאב שעשוי להיגרם להם במהלך הטיפול. אנשים רבים חוששים ממראהו של מזרק שמתקרב אליהם ומכניס אותם לחרדות שעשויות למנוע מהם להגיע לטיפול. מזרק אלקטרוני הוא חידוש שנכנס לשימוש בזמן האחרון והשימוש בו מאפשר הרדמה או אלחוש של המקום מבלי להסב כאב של דקירה.

השינוי המבורך הביא לכך שאנשים רבים שסבלו מחרדה מטיפולי שיניים יגיעו לטיפולי השתלה ולא יאלצו להסתפק בשיניים תותבות שנחשבות להרבה פחות נוחות.

טיפול מהיר וחזרה לשגרה

מה שבעבר נראה כמו טיפול שלא נגמר, הפך כעת לטיפול שגרתי שניתן לבצע בכמה שעות מבלי להיכנס לעיכובים ובעיות. כמובן שישנה חשיבות גדולה בהתחשבות במבנה הפיזיולוגי של כל מטופל, מצבו הבריאותי וגם אורח חייו. המשמעות העיקרית הינה שלא תבלו יותר יום שלם במרפאת השיניים ובמקרים רבים ההשתלה תתבצע בשעות הבוקר כך שבשעות הצהריים כבר תהיה בדרך לעבודה או הביתה. רבים מהמטופלים יגיע למרפאה כאשר הם נינוחים יותר ונטולי חששות.

גם השתלים עצמם קיבלו תפנית לטובה וכיום ניתן להתאים את השתל המתאים ביותר למטופל כך שהוא יחזיק מעמד זמן רב ויאפשר לעיסה טבעית ואכילת מזון בריא. ישנם שתלים בגדלים שונים ומתוצרת שונה וכדאי לבדוק שמדובר על שתל מאיכות גבוהה.

דילוג לתוכן