מאלו קליניק בעולם

פרופ׳ פאולו מאלו, אבי שיטת All-on-4, הנחשבת למתקדמת ולחדשנית בתחומה, הוא נשיא מאלו קליניק העולמית. פרופ׳ מאלו הקים את מאלו קליניק ב- 1995 בליסבון, ושם נמצא מרכזה העולמי עד היום, המרכז הגדול והמתקדם ביותר בעולם להשתלות שיניים ולטיפולים דנטליים. המרכז מהווה מוקד משיכה למתרפאים מכל העולם המעוניינים בטיפולי שיניים בשיטות המתקדמות ביותר. הוא כולל עשרות חדרי ניתוח, מעבדות מחקר וציוד רפואי משוכלל, ומתקיימת בו פעילות דנטלית בהיקף נרחב. ההתמחות של המרכז היא ניתוחים דנטליים והשתלות שיניים איכותיות, במיוחד בטכניקת All-on-4  המהפכנית, אך מבוצעים בו גם טיפולים דנטליים רבים, לרבות יישור שיניים, טיפולי שורש, טיפולי אסתטיקה, שיקום הפה ועוד.

נוסף על כך, מאלו קליניק היא מרכז מחקר ופיתוח של Nobel Biocare –  חברת השתלים הגדולה והמובילה בעולם. שיטות וטכנולוגיות רבות – דוגמת שתלים זיגומטיים, גשר מאלו ו – All-on-4 – פותחו במאלו קליניק, והמרכז ממשיך ללא הרף לצאת בפיתוחים ובחידושים. כל הפיתוחים החדשניים נתמכים במחקרים רבים לאורך השנים, מתוכם פורסמו מעל 80 מאמרים מחקריים בספרים במדינות רבות בעולם.

מעבר למחקר ולפיתוח, המשימה העיקרית של מאלו קליניק היא שמירה על סטנדרטים גבוהים כאשר המטופל הוא במרכז וניתנים לו הטיפולים הרפואיים בהתאמה אישית מלאה, כל מקרה לגופו, בליווי צמוד ויחס אישי.

למאלו קליניק 25 סניפים הפרוסים ב – 15 מדינות ברחבי העולם, וכל אחד מן הסניפים משתמש בפרוטוקולים הרפואיים של מאלו קליניק העולמית על מנת להבטיח את אותה איכות בלתי-מתפשרת בכל העולם. בשנת 2011 נחנכו בישראל 2 סניפים של מאלו קליניק העולמית: בתל אביב וברמת השרון. רופאי השיניים שפרופ׳ מאלו בחר להיות נציגיו המורשים הבלעדיים בישראל הם ד״ר רונן בורדובסקי וד״ר ערן פרמון.

את הנציגים בחר מאלו מתוך רופאים רבים, בישראל כמו בעולם, שרצו שמרפאותיהם יצטרפו לרשת מאלו העולמית. הבחירה נעשתה לאחר פגישות רבות ובדיקה קפדנית ועל סמך ההמלצות שקיבלו הרופאים מחברת Nobel Biocare.

רופאי השיניים הישראלים עברו הכשרות ייחודיות במרכז בליסבון והם מחויבים בהקפדה יתרה לטפל על פי הפרוטוקולים הרפואיים העולמיים של מאלו קליניק הכוללים: טכנולוגיות וטכניקות ייחודיות, שתלים ייחודיים, חלקי שיקום ייחודיים וכו׳.

אחת לשלושה חודשים נוסעים הרופאים הישראלים לפגישות במרפאת האם בליסבון הכוללות טיפולים במקרים חריגים ושותפות בפיתוח רעיונות ומוצרים חדשניים. עובדה זו, מאפשרת למרפאות מאלו קליניק הישראליות להיות בחוד החנית של הפיתוחים המודרניים ביותר בעולם בתחום רפואת השיניים, בתמיכת חברת השתלים האיכותית בעולם. במסגרת קשר רציף זה, מדריכים הרופאים הישראלים בעולם בקורסים המלמדים רופאי שיניים את שיטת ה All-on-4 ושיטות חדשניות נוספות.

פרופ׳ מאלו מגיע לביקורים בסניפי ישראל, הוא בודק מקרים חריגים ומשמש שותף מלא להתנהלות הקליניקות. הוא בוחן מקרים שמטופלים במאלו קליניק ישראל ומעניק את חוות דעתו המקצועית. במקרים קשים במיוחד פרופ׳ מאלו מטפל אישית במרכז מאלו בליסבון.