רמת השרון:
03-5470755

מהם שתלים זיגומטיים?

בשיטות השיקום המסורתיות פעמים רבות יש צורך לבצע השתלת עצם טרם התקנת השתלים, מה שהופך את הטיפול למורכב, ארוך ויקר יותר. השיטה החדשנית של שתלים זיגומטיים מבטלת את הצורך בהימצאות עצם ובכך הופכת את הטיפול לפשוט, קצר וזול יותר

 

שתלים זיגומטיים הם שתלים ייחודיים בעלי מבנה ארוך במיוחד אשר מאפשרים ביצוע טיפול השתלת שיניים גם למטופלים אשר סובלים מחוסר עצם בלסת ולא יכולים לעבור טיפול השתלת שיניים באמצעות שתלים רגילים. ייחודיותם היא בכך שהם מתחברים לעצם הזיגומה  – עצם הלחי, בניגוד לשתלים הרגילים אשר מתחברים לעצם הלסת. עצם הזיגומה היא עצם קשה מאוד ובעלת צפיפות גבוהה, ולכן מתאימה מאוד להתקנת שתלים דנטליים.

באמצעות השימוש בשתלים זיגומטיים נמנע הצורך בפרוצדורות מורכבות, ארוכות ויקרות כגון השתלת עצם והרמת סינוס כהכנה לטיפול השתלת שיניים. אם בעבר, הטיפול היחיד שהיה אפשרי לביצוע לסובלים ממחסור נרחב בעצם, היה התקנת שיניים תותבות, הרי שהיום הודות לשתלים הזיגומטיים, ניתן לבצע טיפול השתלת שיניים באמצעות טכניקת השתלת שיניים ביום אחד גם למטופלים הסובלים ממחסור נרחב בעצם. גם אנשים אשר הרכיבו שיניים תותבות במשך שנים רבות וסובלים מספיגת עצם, יכולים מעתה לעבור טיפול השתלת שיניים באמצעות שתלים זיגומטיים ולהיפטר מהשיניים התותבות.

השתלים הזיגומטיים מתאימים למטופלים אשר סובלים מחוסר נרחב של שיניים בפה  ואינם מעוניינים בהרכבת שיניים תותבות אלא בשיניים קבועות שיאפשרו להם שמירה על תפקוד תקין של הפה תוך שמירה על איכות חיים ברמה גבוהה. ההיקלטות הקלה והמהירה של השתלים הזיגומטיים מאפשרת הרגשה טבעית ומונעת תחושה של כאבים ורגישות במקום.

שיטת ZYGOMATIC ALL-ON-4

שיטת שיקום הפה החדשנית ALL-ON-4 הינה תחליף מצוין למטופלים הזקוקים להשתלות עצם. בשיטה זו השתלים ממוקמים באזור הלסת הקדמי בו לרוב, קיימת עצם טבעית מספקת לצורך ביצוע הטיפול, כך שאין צורך בפעולות מקדימות של הרמת סינוס והשתלת עצם. שיטה זו מתאימה גם למצבים בהם גם באזור הקדמי אין מספיק עצם, בעיקר אצל מטופלים שהרכיבו שיניים תותבות במשך שנים רבות או שלא הייתה התאמה בין התותבת למבנה הלסת, וכתוצאה מכך נגרמה ספיגת עצם אשר אינה מאפשרת התקנה של שתל דנטלי באזור הקדמי של הלסת.

במטרה להתגבר על מצבים של מחסור בעצם, פיתח פרופ׳ מאלו שתל זיגומטי ייחודי, אשר נותן פתרון לאותם המקרים ומאפשר חדירה טובה לעצם הלחי וקבלת יציבות ראשונית גבוהה. השתל החדשני אפשר לראשונה לבצע את שיטת  ALL-ON-4  באמצעות שתלים זיגומטיים ובכך ניתן היה לבצע את השיטה גם למטופלים אשר סבלו מחוסר עצם קיצוני. השיטה מתאימה במקרים שבהם לא ניתן לבצע

ALL-ON-4סטנדרטי בלסת העליונה עקב חוסר קיצוני בעצם או כתוצאה מתאונות ומפציעות באזור הפה.

היתרונות של שתלים זיגומטיים:

 • ניתנים לשימוש במצבים בהם קיים חוסר משמעותי בעצם הלסת העליונה.
 • חוסכים את הצורך בפעולות כירורגיות מורכבות כגון הרמת סינוס או השתלת עצם.
 • נקלטים בקלות ובמהירות מאחר שהם עשויים מטיטניום – חומר שהגוף קולט יחסית בקלות וללא תגובות כימיות.
 • מקצרים את תהליך השתלת השיניים לטיפול של כ 3-6 שעות בלבד.
 • מאפשרים השתלת שיניים ביום אחד.
 • מייתרים את הצורך בשיקום זמני נשלף (תותבות) בעל פונקציונליות ותפקוד נמוכים.
 • בעלי שיעורי הצלחה גבוהים ביותר – מעל 98 אחוז.

החסרונות של שתלים זיגומטיים:

 • נדרשת מיומנות רופא גבוהה לצורך התקנתם באופן מיטבי.
 • עלות טיפול יחסית גבוהה – השתלת שיניים באמצעות שתלים זיגומטיים היא תהליך יקר יחסית להשתלת שיניים רגילה.
 • פעולה פולשנית שמערבת רקמות רבות.
 • מטופלים שעברו טיפולים כימותרפיים או הקרנות באזור הפנים אינם יכולים לעבור השתלת שיניים באמצעות שתלים זיגומטיים.
 • חולי סוכרת או אנשים הנוטלים תרופות מסוימות צריכים לעבור בדיקות מקדימות ולהיוועץ עם הרופא טרם ביצוע השתלת שיניים באמצעות שתלים זיגומטיים.

מהלך הטיפול בשתלים זיגומטיים

כאשר מטופל פונה למרפאת השיניים במטרה לעבור טיפול השתלת שיניים, הרופא בוחן את מידת ההתאמה שלו לטיפול ובודק את הנתונים הפיזיים ואת מבנה עצמות הלסת. השתלים הזיגומטיים חוסכים את שלב טיפולי ההכנה ומספקים פתרון מושלם למקרים הללו. לפני הטיפול יש צורך בביצוע צילום סי.טי על מנת לקבוע את המיקום המדויק של השתלים הזיגומטייים שיושתלו, לבדוק את מצב הסינוסים ולתכנן את המסלול המיטבי להחדרת השתל. ההשתלה מבוצעת בפגישה אחת בלבד וכבר באותו היום ניתן להניח כתרים. זוהי שיטה מהירה ביותר אשר מחזירה בזמן קצר ביותר את התפקוד התקין של הפה ואת המראה האסתטי.

במרפאת ׳מאלו קליניק׳ רמת השרון מבצעים טיפולים לשיקום הפה בשיטות המתקדמות ביותר ובראשן שיטת ALL-ON-4 המהפכנית. המרפאה מצוידת במכשור הטכנולוגי המתקדם ביותר ונחשבת למובילה בתחום השתלות השיניים.

 

 

דילוג לתוכן