רמת השרון:
03-5470755

סוגי שתלים ייחודיים

ביצוע שתלים דנטלים הפך בשנים האחרונות לתהליך הכירורגי הפופולארי ביותר בעולם, כאשר על רופא השיניים מוטלת המשימה להתאים לכל מטופל את השתל המתאים ביותר עבורו בהתאם למקרה ולמצב הספציפי שלו. לאחר הטיפול השתל הדנטלי הופך לחלק בלתי נפרד מהפה כאשר התאמה נכונה ומדויקת של השתל על ידי רופא השיניים הוא המפתח להצלחת הטיפול כולו ולשרידותו של השתל בפה לאורך זמן.

שתלים דנטליים

שתל דנטלי הוא למעשה תחליף לשן שאבדה או נפגעה, המאפשר המשך תפקוד תקין של הפה. השתל הדנטלי עשוי לרוב מסגסוגת של טיטניום והוא בעל פני שטח מיוחדים. חלוץ השתלים הדנטליים המודרניים היה אורטופד שבדי, אשר גילה בניסוי שערך, שהטיטניום נצמד לתאי העצם הטבעיים שבגוף. על בסיס תגלית זו הוא המציא את השתל הדנטלי המודרני שאנו מכירים כיום.

שתלים דנטליים ייחודיים

כיום ישנם מגוון שתלים ייחודיים אשר מיועדים למצבים קליניים מיוחדים ויוצאי דופן כך שבזכותם ניתן לספק מענה הולם לכל מטופל ולכל מקרה. ישנם מספר סוגים של שתלים ייחודיים כאשר כל אחד מהם נותן מענה למצב קליני מסוים.

שתלי דיסק (שתלים בזאליים)

שתלים בזאליים מיועדים למצבים של חוסר עצם בלסת התחתונה ולאנשים אשר איבדו שיניים כתוצאה מעששת חמורה וריקבון. הם עשויים מטיטניום ומעוצבים באופן מיוחד כך שהם מתאימים לאזור קליפת העצם. שתלים בזאליים הינם בעלי צורה ייחודית וטכניקת התקנה ייחודית אשר שונה מטכניקת התקנה של שתל דנטלי רגיל. הם בעלי צורה של דיסק שטוח ולכן הם אינם מוברגים לעצם הלסת כמו שתלים דנטליים רגילים אלא מעוגנים לעצם הלסת לרוחב עצמות החניכיים.

שתלי טראבקולאר מטל Trabecular metal

שתל טראבקולאר מטל מאפשר בנייה של עצם לתוך השתל כך שהשתל יציב יותר ואיחוי השתל בעצם מהיר יותר משל שתל רגיל. שתל הטראבקולאר מטל שונה משאר השתלים בכך שהוא מכיל סגסוגת ייחודית והוא בעל מבנה תלת ממדי. תכונות אלו מאפשרות בנייה של כלי דם ועצם לתוך השתל ורמת עיגון גבוהה ללסת. יתרונותיו הבולטים של השתל: קיצור זמן ההמתנה עד לאיחוי השתל בלסת, קיצור משך הטיפול כולו ואחוזי הצלחה גבוהים ביותר – 98.7 אחוז.

שתלים זיגומטיים

שתלים זיגוטיים מיועדים למצבים של אובדן עצם מהותי בלסת העליונה. אלו שתלים ארוכים מאד אשר מקבלים את היציבות שלהם מעצם הלחי (עצם הזיגומה). השתל מעוגן לעצם הזיגומה שמתאימה מאוד להתקנת שתלים דנטליים בשל צפיפותה הגבוהה. בזכות שתלים אלו ניתן ליישם את שיטת  ALL-ON-4Zygomatic אשר מאפשרת לבצע טיפול התקנת שתלים דנטליים והעמסה מידית בשיניים קבועות ביום אחד בלבד. שיטה זו מתאימה למצבים אשר בהם לא ניתן לבצע את שיטת ALL-ON-4 הסטנדרטית בלסת העליונה בשל מחסור קיצוני בעצם לסת או בשל פציעות באזור הפה. שתלים אלו וטכניקת ההשתלה החוץ – מקסילרית מהווים פתרון ייחודי ומהפכני אשר חוסך טיפולים ארוכים ויקרים וכאבים וסבל רב.

יתרונות השתלים הזיגומטיים:

  • שיעורי הצלחה גבוהים שעומדים על מעל 98%.
  • מאפשרים לבצע העמסה מידית של השתלים והרכבת שיניים קבועות כבר ביום הניתוח ובטיפול אחד בלבד.
  • מייתרים את הצורך בפרוצדורות כירורגיות מורכבות ויקרות כגון השתלות עצם והרמת סינוס.
  • מייתרות את הצורך בשיניים תותבות ובתקופות המתנה ארוכות.
השתלים הדנטליים הרגילים והייחודיים עלולים להיפגע מחיידקים ומהיגיינה לקויה בדומה לשיניים הטבעיות ולכן קיים צורך לשמור על תחזוקת פה נכונה ושוטפת הכוללת: הקפדה על צחצוח שיניים יסודי פעמיים ביום, שימוש קבוע במכשירי שטיפה ייעודיים, הקפדה על ביקורת רופא קבועה פעמיים בשנה וביצוע טיפולי שיננית פעמיים בשנה ובהתאם להנחיות הרופא המטפל.
דילוג לתוכן