רמת השרון:
03-5470755

שיטה חדשנית: פה מלא שיניים ביום אחד בלבד

תחום תחליפי השיניים שהתחיל בתותבות נשלפות הגיע לפריצת דרך משמעותית ביותר – מערכת שיניים מושלמת ההופכת לחלק בלתי נפרד מהפה ביום אחד בלבד

במצב של חסר שיניים בפה ניצבות בפני המתרפא שתי אפשרויות – טיפול קונבנציונלי מסורתי או חדשני ופורץ דרך.

הטיפול המסורתי

הטיפול המסורתי כולל 3 שיטות:

  1. תותבות נשלפותהתקן עצמאי שמשלים שיניים חסרות בלסת שלמה או בחלק מהלסת. ההתקן נבנה במהירות ע"י רופא השיניים אך חסרונותיו רבים: הוא אינו מקובע ללסת ולכן עלול לזוז או להפריע בזמן אכילה או דיבור, גוף זר ומגושם, פוגע בחוש הטעם, ולאורך זמן עלול לפגוע גם בחניכיים.
  2. גשר חרסינה שיני חרסינה מחוברות אשר נשענות על השיניים הקיצוניות ומשלימות את השיניים החסרות. חסרונו הוא בכך שלעיתים צריך להשחיז שיניים בריאות ולבצע טיפולי שורש בשיניים המאחזות וישנם מקרים בהם יש צורך בשן אחורית שתאחז את הגשר ולא אין לו על מה להישען.
  3. שתלים זהו הפתרון המודרני להשלמת שיניים חסרות והוא אידיאלי במקרה של חסר שן אחת או מספר מועט של שיניים. שתל הוא בורג טיטניום המוחדר לעצם הלסת ועליו מונח כתר חרסינה בעל מראה של שן טבעית. זהו פתרון קבוע ומספק אשר לא פוגע בשיניים הבריאות, אך חסרונו הוא במגבלות בתהליך ההרכבה כגון: עובי עצם, זמן המתנה ארוך, בעיות אנטומיה וגיל.

הטיפול החדשני

שיטת All-on-4 החדשנית משנה לחלוטין את כללי המשחק. היא מבטלת את הצורך בהשתלת עצם והרמת סינוס, מונעת סבל מיותר, קצרה מאד ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים ביותר. גם מי שעד היום לא התאים להשתלת שיניים, יכול מהיום לעבור השתלת שיניים בטכניקה מהפכנית.

בשיטת אול-און-4 מותקנים ארבעה שתלים בלבד בכל לסת ועליהם מורכב גשר אחד אשר הופך לחלק בלתי נפרד מהפה. פרופ׳ פאולו מאלו מפורטוגל פיתח את השיטה לאחר שבחן אלפי מקרים של מתרפאים שעברו השתלות בלסתות שלמות והבחין שרובם חוו סבל רב בכל פעולות שיחזור העצם שקדמו להתקנת השתלים. הוא מצא כי מתרפאים רבים בוחרים שלא לעבור פעולות אלו עקב

חשש וחרדה, זמן המתנה ארוך ועלות כספית גבוהה. הוא בחן מקרים רבים ומצא שרוב הלחץ הביו-מכני של כוחות הלעיסה מתרכז אך ורק בארבעה שתלים: ב-2 השתלים הקדמיים ביותר וב-2 השתלים האחוריים ביותר כאשר

יתר השתלים מחזיקים ביחד כוחות של פחות מ-15%. עובדה זו הניעה אותו לפתח את שיטת השתלה הייחודית אול-און-פור. בשיטה זו מותקנים ארבעה שתלים ייחודיים בזוויות של 45 מעלות ועל ארבעת השתלים האלו מורכבת ביום ההשתלה מערכת שיניים קבועה, המוברגת על גבי השתלים ולא ניתנת לשליפה. סיכויי ההצלחה של השיטה עומדים על 98% – נתון מאד מרשים לעומת כל השיטות האחרות. אחוזי ההצלחה הגבוהים הם גם הודות לחלקי השיקום הייחודיים שבזכותם שיטה זו יכולה להתאים כמעט לכל מתרפא.

יתרונות שיטת All-on-4: מבטלת את הצורך בטיפולים מורכבים של השתלות עצם והרמת סינוס, פעולה קצרה בת כמה שעות בלבד, מתאימה כמעט לכל אחד, מונעת סבל מיותר, קצרה וממוקדת וברוב במקרים מסתיימת בהצלחה גדולה.

חסרונות שיטת All-on-4: נדרשת מיומנות טכנית גבוהה – רופא שיניים העוסק בשיטה צריך לעבור השתלמות מתאימה במרכז מאלו קליניק בליסבון, אחוזי ההצלחה הגבוהים תקפים רק במידה שהשיטה מתבצעת על פי הפרוטוקול המדוקדק ובשימוש בשתלים ובחלקי השיקום המקוריים.

כיום השיטה מאד פופולרית בעולם ומחלחלת במהירות לישראל, הנחשבת למעצמה עולמית בתחום השתלות שיניים עם אחוז ההשתלות הגבוה בעולם – 400 שתלים לכל 10000 מתרפאים. אולם יש לשים לב כי מספר רופאי השיניים העוסקים בשיטה לפי הפרוטוקול המקורי של פרופ׳ מאלו ועם חלקי השיקום המקוריים הוא נמוך מאד, הסיבה לכך היא שעלות הפעולה עם השתלים וחלקי השיקום המקוריים יקרה בכ-20% מהתחליפים.

מרכז מאלו קליניק העולמית

פרופ׳ מאלו הקים את מאלו קליניק ב-1995 בליסבון, וכיום היא נחשבת למרכז הגדול והמתקדם ביותר בעולם להשתלות שיניים ולטיפולים דנטליים. המרכז מהווה מוקד משיכה למתרפאים מכל העולם המעוניינים בטיפולי שיניים בשיטות המתקדמות ביותר. הוא כולל עשרות חדרי ניתוח, מעבדות מחקר וציוד רפואי משוכלל, ומתקיימת בו פעילות דנטלית בהיקף נרחב. ההתמחות של המרכז היא ניתוחים דנטליים והשתלות, במיוחד בשיטת All-on-4 המהפכנית, אך מבוצעים בו גם טיפולים דנטליים אחרים, לרבות יישור שיניים, טיפולי שורש, טיפולי אסתטיקה, שיקום הפה ועוד. שיטות וטכנולוגיות רבות – דוגמת שתלים זיגומטיים, גשר מאלו,

All-on-4– פותחו במאלו קליניק. למאלו קליניק 25 סניפים הפרוסים ב-15 מדינות ברחבי העולם, וכל אחד מן הסניפים פועל על פי הפרוטוקולים הרפואיים של מאלו קליניק העולמית על מנת להבטיח את אותה איכות חסרת פשרות בכל העולם.  בשנת 2011 נחנך בישראל סניף מקומי של מאלו קליניק העולמית, מאלו קליניק רמת השרון. רופא השיניים שנבחר להיות נציגו המורשה הבלעדי של פרופ׳ מאלו בישראל הוא ד״ר ערן פרמון. רופא השיניים הישראלי עבר הכשרה ייחודית במרכז מאלו בליסבון והוא מחויב להעניק טיפולים על פי הפרוטוקולים הרפואיים העולמיים של מאלו קליניק.

דילוג לתוכן