רמת השרון:
03-5470755

השתלת שיניים ביום אחד במרפאת מאלו קליניק רמת השרון

כולנו רוצים שיניים בריאות ולבנות שיאפשרו לנו פה מתפקד ברמה גבוהה וחיוך גדול ומאושר, לשם כך אנו נדרשים לטפל בשיניים באופן שוטף וקבוע אך לדאבוננו זה לא תמיד מספיק – גנטיקה משפיעה רבות על מצב השיניים שלנו ופעמים רבות הן נחלשות ומזדהמות רק בשל הגורם הגנטי, תאונות או פציעות משפיעות גם הן על מצב השיניים ועלולות להחליש אותן ולגרום לאובדן שיניים. בנוסף לכך, בסביבות הגיל השלישי ישנה התמודדות טבעית עם היחלשות ואובדן שיניים רב. מצב של איבוד שן קבועה בפה או מספר שיניים גורם ליצירת חלל בפה, פגיעה באסתטיקה של השיניים, פגיעה ביכולת הדיבור ובהגייה נכונה של המילים וירידה באיכות הלעיסה של המזון. בעבר, הפתרון היחיד למצב של אובדן שיניים היה סט של שיניים תותבות אשר מונח על גבי הלסת, ניתן להסרה ומהווה תחליף לשיניים הטבעיות. רבים נאלצו לעקור שיניים טבעיות בריאות על מנת לאפשר הנחה של סט תותבות מלא על גבי החניכיים. בעיות רבות נגרמו כתוצאה מסט התותבות – דלקות, פגיעה בעצם הלסת, חוסר נוחות, חוסר אסתטיקה ועוד ועוד. כיום קיים פתרון יעיל ונוח – השתלת שיניים אשר מהווה תחליף אידיאלי לשן טבעית שאבדה ומאפשרת שמירה הן על התפקוד והן על האסתטיקה של הפה. יתרה מכך, כיום מתאפשר תהליך השתלת שיניים ביום אחד בלבד! השתלת שיניים היא פרוצדורה רפואית אשר במהלכה מותקנת שן תותבת על גבי שתל דנטלי אשר מותקן ומקובע בעצם הלסת. כך שלמעשה השן המושתלת הופכת לחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהפה, מבחינת התחושה, המראה והתפקוד שלה בפה. בשנים האחרונות תחום השתלות השיניים מתפתח באופן דרמטי ומשמעותי, ומתהליך ארוך ומתמשך הדורש זמני המתנה רבים וארוכים, הפך להליך פשוט ומהיר שניתן לביצוע ביום אחד בלבד. ישנן מספר שיטות להשתלת שיניים כאשר המשותף לכולן הוא עקרון הפעולה – התקנת שתל דנטלי אשר מהווה תחליף לשורש השן וחיבור של שן מלאכותית (כתר) על גביו.

מהי השתלת שיניים ביום אחד?


השתלת שיניים ביום אחד נקראת גם 'העמסה מידית' וזאת בשל העובדה שמיד לאחר התקנת השתל בלסת, מותקן על גביו הכתר והוא זה הנושא בעומסי הלעיסה המופעלים על השיניים בזמן האכילה. כלומר מגיעים למרפאת השיניים עם שן חסרה או שן חולה שעוברת עקירה, עוברים התקנה של שתל דנטלי וחיבור של כתר מעליו (שהוא למעשה מהווה את השן המלאכותית) כבר במעמד הטיפול הראשון ללא צורך בתקופת המתנה לקליטת השתל הדנטלי. לצורך ביצוע טיפול השתלת שיניים ביום אחד נדרשת התאמה של מספר פרמטרים:

+ עצם לסת איכותית ובעלת נפח מתאים.

+ לסת בעלת מבנה אנטומי אשר מתאים לשתלים הדנטליים הכלולים בשיטה.

+ מצב בריאותי מתאים – השיטה לא מתאימה למעשנים כבדים, לסובלים מסוכרת לא מאוזנת ולאנשים אשר סובלים מחריקת שיניים אשר עלולה לייצר עומס לא מאוזן על השתלים ולפגוע בתוצאות הטיפול.

ישנם סוגים שונים של שתלים דנטליים ייחודיים המתאימים לביצוע השיטה וישנן מספר שיטות לביצוע השיטה אשר משפיעים על אופן הקיבוע של הכתרים לשתלים ועל תהליך ביצוע השתלים – ישנה שיטה ידנית ויש את השיטה הממוחשבת אשר כוללת סד רפואי ייחודי אשר מיוצר בהתאמה מלאה למטופל, מולבש על גבי החניכיים ומראה לרופא השיניים את המיקום האידיאלי המדויק להחדרת השתל הדנטלי.

מהם היתרונות של השתלת שיניים ביום אחד?

היתרונות של ההליך רבים ומשמעותיים:

+ קיצור משמעותי של הטיפול – טיפול השתלה קונבנציונלי הינו טיפול ארוך ומורכב אשר כרוך בכאבים, בחוסר נוחות מתמשכת ובתקופות המתנה רבות המתפרסות על פני חודשים רבים. השתלת שיניים ביום אחד מרכזת את כל ההליך בטיפול אחד בלבד כך שחוסר הנוחות והכאבים מצטמצמים לטיפול אחד בלבד ולא מתפרסים על זמן רב. בנוסף, מגיעים למרפאת השיניים פעם אחת בלבד ולא מספר רב של פעמים כפי שנדרש בהשתלה הקונבנציונלית.

+ פה מושלם ביום אחד – השתלת שיניים ביום אחד מאפשרת להיכנס למרפאת השיניים עם פה חסר שיניים ולצאת כבר באותו היום עם פה מושלם ואסתטי. כך שנחסכים שלבים רבים של חוסר נוחות ושל חוסר אסתטיקה.

+ חזרה מידית לשגרה – אומנם ישנה רגישות קלה בפה הנמשכת מספר ימים לאחר הטיפול אך החזרה לשגרה היא מידית ללא צורך בתקופת החלמה מיוחדת.

+ טיפול בטוח – השתלת שיניים ביום אחד נחשבת לפרוצדורה רפואית בטוחה עם אחוזי הצלחה גבוהים ביותר וגם כאשר מופיעים קשיים בהחלמה ניתן בדרך כלל לפתור אותם עד להגעה למצב של החלמה מלאה ומוצלחת.

מהם החסרונות של השתלת שיניים ביום אחד?

החיסרון היחיד של הטיפול נעוץ בעובדה שמן הרגע הראשון מופעל כוח ולחץ על השתלים הדנטליים שרק הותקנו ולכן אם קיים חשש שהשתלים לא יעמדו בלחץ (מסיבות של עצם לסת לא מספיק איכותית או מחלות כרוניות שעלולים לעכב את זמן הריפוי) ויזוזו ממקומם לפני שיושג חיבור ביולוגי בין רקמות עצם הלסת, הרי שמוטב להעדיף את השיטות הקונבנציונליות להשתלת שיניים על פני השתלת שיניים ביום אחד.

היכן כדאי לבצע השתלת שיניים ביום אחד?

רופאי שיניים רבים ומרפאות רבות מפרסמים שהם מבצעים את השיטה לכל אחד, אך מוטב לפנות למרפאת שיניים ותיקה ומקצועית אשר פועלת שנים רבות בתחום השתלות השיניים. רופא שיניים מיומן ובעל ניסיון יודע לבחון את המצב, לקחת בחשבון את כלל המשתנים ולהתאים את השיטה הטובה ביותר עבורכם כך שיש לו השפעה מכרעת על מהלך הטיפול ועל סיכויי הצלחת ההליך כולו. מומלץ לבחור במרפאת שיניים אשר מבצעת את רוב שיטות השתלות השיניים המתקדמות, עובדת עם ציוד מתקדם ומשוכלל ומאפשרת התייעצות וליווי לפני הטיפול ובמהלך תקופת ההחלמה/ההמתנה ולכן מוטב לחקור, לשאול ולהתייעץ רגע לפני שפונים למרפאה וקובעים טיפול.

במרפאת השיניים ׳מאלו קליניק׳ רמת השרון בהובלתו של ד״ר ערן פרמון מבצעים את מגוון השיטות המתקדמות בתחום השתלות השיניים לרבות השתלת שיניים ביום אחד ב'העמסה מידית' ובטכניקת ALL-ON-4 תוך שימוש בסורק הדיגיטלי, בסד הממוחשב ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר בעולם.