רמת השרון:
03-5470755

אסתטיקה של השיניים במרפאת מאלו קליניק רמת השרון

חיוך החושף שיניים מושלמות ובריאות תורם לא רק למראה הכללי שלנו אלא באופן אוטומטי מעלה משמעותית את הביטחון העצמי ומשפיע על כול ההתנהלות שלנו. אם בעבר, חלום השיניים המושלמות היה כרוך בהוצאה כספית אסטרונומית הרי שהיום מדובר בהוצאה כספית שרבים יכולים לעמוד בה וזאת הסיבה שטיפולים אסתטיים של השיניים הפכו לדבר שבשגרה.

במהלך השנים השיניים מאבדות את צבען הלבן ונוטות להפוך לצהובות יותר כתוצאה משחיקת האימייל אשר עוטף את השן ומחשיפת הדנטין (החלק הפנימי של השן) בעל צבע צהבהב אשר משווה לשיניים את הגוון הצהוב. בנוסף לכך, השיניים הופכות לכהות יותר בעקבות צריכת מזון ומשקאות כהים כמו: קפה, קוקה קולה, תה, יין אדום, שימוש ממושך בתרופות מסוימות כמו אנטיביוטיקה, והרגלים אשר אנו מסגלים לאורך השנים כמו עישון.

שני טיפולי השיניים המובילים כיום בתחום האסתטיקה של הפה הם: הלבנת שיניים וציפוי שיניים. בשני המקרים מדובר בטיפולים קצרים ומהירים אשר משדרגים את השיניים ואת המראה הכללי בכמה דרגות.

הלבנת שיניים

ישנן שלושה דרכים להלבנת שיניים:

 1. הלבנת שיניים במרפאה – הטיפול כולל הנחת חומר פעיל בעל ריכוז גבוה על גבי השיניים תוך בידוד אזור ההלבנה לצורך שמירה על החניכיים. רופא השיניים מפעיל את החומר הפעיל באמצעות לייזר או מקור אור על מנת לחמם את החומר ובכך מאיץ את תהליך ההלבנה והופך אותו לקצר יחסית. ישנה גם הלבנה ממוקדת אשר מיועדת לשן אחת או שתיים אשר איבדו את צבען הלבן והפכו לכהות יותר משאר השיניים בפה.
 2. הלבנת שיניים ביתית – הטיפול כולל סד להנחה על גבי השיניים ומזרק עם חומר הלבנה. לפני שנת הלילה ממלאים את הסד בחומר ההלבנה ומניחים את הסד על גבי השיניים במשך כל הלילה למספר לילות על פי הצורך ובהתאם לתוצאות. החומר הפעיל בהלבנה ביתית הוא בריכוז נמוך יותר ולכן הטיפול ארוך יותר ולרוב נדרשים מספר לילות.
 3. הלבנה משולבת – על מנת לקבל תוצאות טובות יותר ניתן לשלב בין ההלבנה במרפאה להלבנה בבית כך שמגיעים למרפאה לביצוע הלבנה ומקבלים את הסד והחומר הפעיל להמשך טיפול בבית.

מספר דברים שחשוב לדעת רגע לפני ביצוע הלבנת שיניים:

 1. הלבנת שיניים לא עובדת על סתימות וכתרים אלא רק על שיניים טבעיות ולכן אם מדובר בפה מרובה סתימות וכתרים יש לשקול פעמיים את ביצוע הטיפול שכן עלולים להיווצר פערי צבעים בין השיניים הטבעיות לשיניים עם הטיפולים ובכך המראה האסתטי ייפגם.
 2. חשוב מאד לעבור בדיקה מקיפה אצל רופא השיניים וטיפול שיננית לפני ביצוע הלבנה שכן חורים בשיניים או סדקים עלולים ליצור רגישות גבוהה ואף כאב בזמן ההלבנה ומצבורי אבנית עלולים לפגוע ביעילות הטיפול ולפגוע בתוצאה הסופית.
 3. מומלץ לבצע הלבנת שיניים החל מגיל 17 ולא מוקדם יותר מהסיבה שמוך השן שהוא בעל כלי דם ועצבים, עדיין רחב באופן משמעותי בגילאים צעירים, דבר שעלול ליצור רגישות גבוהה במהלך הטיפול.
איך ממקסמים את התוצאה?

על מנת למקסם את תוצאות הטיפול וליהנות מהן לאורך זמן חשוב לאמץ מספר כללים:

 1. לדלג על הקפה – דלגו על הקפה של הבוקר למחרת הטיפול.
 2. צחצחו שיניים יותר – הקפידו לצחצח שיניים פעמיים ביום ואפילו שלוש בהתאם לצורך והשתמשו בחוט דנטלי, אם שתיתם משקאות כהים ואכלתם מזון כהה בארוחת צהריים תשתדלו לצחצח שיניים לאחר הארוחה.
 3. שתו עם קשית – אם אתם נוהגים לשתות משקאות כהים או חומציים (מיץ תפוזים, שייק על בסיס פירות וכו') באופן קבוע, העדיפו להשתמש בקשית אשר מגנה על השיניים מפני צביעה וכתמים.
 4. הימנעו מעישון – סיגריות מכהות את השיניים ופוגעות מאד בתוצאות הטיפול.

תוצאות הטיפול אמורות להישמר במשך כשנתיים אך יחד עם כך תלויות באיכות הטיפול וברופא השיניים המבצע וכמו כן בתחזוקה נכונה של הפה והשיניים ובהרגלים שלכם – צריכה מוגזמת של משקאות כהים תקצר את משך הזמן בו תוכלו ליהנות מתוצאות הטיפול. חשוב מאד לבצע את הטיפול במרפאת שיניים מקצועית על מנת למנוע מצב של פגיעה הן בשיניים והן בחניכיים.

ציפוי שיניים

ציפוי שיניים היה מאד מקובל בקרב כוכבי הוליווד שרצו לקבל חיוך מושלם כאן ועכשיו. כיום הפך החיוך ההוליוודי לקל להשגה הן מבחינת הטיפול והן מבחינת המחיר. טיפול ציפוי שיניים מאפשר לקבל חיוך מושלם בזמן קצר ביותר (1-2 טיפולים) ולתקן מגוון רחב של בעיות כמו: מרווחים בין השיניים, שיניים לא סימטריות, שיניים עקומות, שיניים צהובות, שיניים שבורות ועוד ועוד. הציפוי מאפשר לנו לבחור את הגוון המדויק של הצבע לבן תוך התאמה מושלמת לשאר השיניים הטבעיות בפה כך שהתוצאה הסופית המתקבלת היא מאד אסתטית ובעלת דיוק רב. ישנן מספר שיטות לציפוי שיניים כאשר השיטה הנחשבת לטרנדית ולנפוצה ביותר הינה ציפוי למינייט.

למינייט הוא ציפוי חרסינה המודבק על גבי השן והופך אותה למושלמת. הטיפול כולל הכנה של השיניים הטבעיות שעוברות ציפוי, רופא השיניים מבצע השחזה קלה על מנת לחספס קלות את השיניים ולפנות מקום לציפוי החרסינה. מדובר בעלי חרסינה דקיקים המודבקים בעזרת דבק מיוחד על גבי השן ובכך משווים לה מראה מדויק, מוקפד ומושלם בעל צבע לבן צחור. עלי החרסינה חזקים מאד ובכך מחזקים את השן הטבעית ומעבר למראה אסתטי הם מקנים לה שכבת הגנה נוספת. הם עמידים בפני הכתמה ושחיקה כך שהמראה המושלם נשמר לאורך שנים רבות.

תחזוקה של ציפוי למינייט אינה שונה מתחזוקה של שיניים טבעיות, חשוב להקפיד ולשמור על היגיינת פה, להשתמש בחוט דנטלי ולבקר אחת לחצי שנה אצל שיננית.

היתרונות של טיפול למינייט:
 1. מאפשר שינוי מהיר של צבע וצורת השיניים להשגת מראה מושלם.
 2. טיפול פשוט ולא פולשני כך שהוא ידידותי לפה ולחניכיים.
 3. עמיד לאורך זמן ארוך ובכך מאפשר הנאה ארוכת טווח מהתוצאות.
 4. לא נדרשת תחזוקה מיוחדת.

ישנה שיטה נוספת, זולה יותר, ציפוי שיניים באמצעות קומפוזיט שזהו למעשה אותו חומר לבן שמשתמשים בו לביצוע סתימות לבנות. החיסרון המשמעותי של שיטה זו הוא בכך שהחומר סופח כתמים ולכן במהלך השנים הצבע נוטה להשתנות וכתוצאה מכך יש צורך בתחזוקה של ליטוש ואף החלפת הציפויים בהתאם הצורך.

לסיכום, טיפולים אסתטיים לשיניים נגישים היום לכולם יותר מתמיד, בכל מקרה חשוב מאד לבחור במרפאת שיניים מקצועית וברופא שיניים מיומן ובעלי ניסיון על מנת ליהנות מטיפול בטוח ומתקדם ומתוצאות מדויקות שיאפשרו לכם חיוך בריא ומושלם!

במרפאת השיניים ׳מאלו קליניק׳ רמת השרון בהובלתו של ד״ר ערן פרמון מבצעים את מגוון הטיפולים האסתטיים במתקדמים תוך שימוש בסורק הדיגיטלי, בהדמייה ממוחשבת ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר בעולם.